(placeholder)

THE INTERNATIONAL FEDERATION

OF POPULAR SPORTS

(placeholder)
(placeholder)

|

World Cup I - (i)

Albani Tino, Leipzig (Germany)

Albrecht Frank, Wutha Farnroda (Germany)

Andreas Peters, Schulzendorf (Germany)

Arild Johansen, Horten ( Norway )

Beishekeeva Aigul, Köln (Germany)

Benthe Huse, Oslo ( Norway )

Berthold Eva Maria, Wien (Austria)

Boller Karl, San Antonio (USA)

Boller Mary, San Antonio (USA)

Boller Roy, San Antonio (USA)

Boone Dale, Pueblo , CO ( USA )

Bruder Reinhard, Pforzheim (Germany)

Büttner Ralf, Wiesbaden (Germany)

Charles Patterson, Brücken ( Germany )

Dötzer Edelbert, Hausen-Forchheim (Germany)

Dötzer Hildegund, Hausen-Forchheim (Germany)

Davies John, Stanforth (GB)

Dinges Ursula, Frankfurt (Germany)

Dudfield Frank and Brenda, Surrey (Canada)

Eceterski Thomas, Frankfurt (Germany)

Ehls Bernd, Kassel ( Germany )

Emma Jaros, Mödling ( Austria )

Fawcett Graham, Greely (Canada)

Feather Mel, Germantown (USA)

Fiedler Marion, Heringen (Germany)

Fiedler Walter, Heringen (Germany)

Filemyr Claire, Silver Spring (USA)

Fragner Josef, St. Georgen/Gusen (Austria)

Freyer Ingrid, Stuttgart ( Germany )

Günter Kunz, Köln (Germany)

Gelzleichter Werner, Freisen (Germany)

Gurtner Dawn, Alexandria (USA)

Gus Glaser, Windcrest, TX (USA)

Halleux Monique, Welkenraedt (Belgium)

Harjo Berny, Oslo (Norway)

Haugen Vibeke, Saetre (Norway)

Haugen, Anne-Marie Knoph, Sandefjord (Norway)

Helen Roald, Oslo ( Norway )

Heller Patricia A., Schertz (USA)

Hey Alexandra, Köln (Germany)

Hickman Sue, San Jose (USA)

Hovde Knut, Brumunddal (Norway)

Johann Kienast, Wien (Austria)

Jones Rita Anne, Colorado Springs (USA)

Joseph Kelly, Tualatin ( USA )

Junichi Kuriyagawa, Yokohama (Japan)

World Cup III (Third Achievement)

Berthold Franz, Mag., Wien (Austria)

Eceterski Thomas, Frankfurt (Germany)

Ehls Bernd, Kassel (Germany)

Kesting Lothar, Stuhr (Germany)

Niebergall Dieter, Blaubach (Germany)

Thomas Eceterski, Frankfurt (Germany)


World Cup IV (4th Achievement)

Ehls Bernd, Kassel (Germany)

World Cup I - (iii)

Myron Curt, Oak Harbor , WA ( USA )

Nautnes Anita, Aukra (Norway)

Neher Helen, Mount Vernon (USA)

Neher Jim, Mount Vernon (USA)

Niebergall Mark, Blaubach (Germany)

Oskarson Per, Fredrikstad (Norway)

Patterson Charles, Brücken (Germany)

Paulus Bernd, Frankfurt/Main (Germany)

Peck Sue, Wellsville ( USA )

Pelking Holly, San Jose (USA)

Per Andreas Roald, Oslo ( Norway )

Pernick Matthew, Oakton (USA)

Peter Jaros, Mödling ( Austria )

Petsch Marion, Saarbrücken (Germany)

Pick Udo, Driedorf (Germany)

Pritchard Gary, Huntsville (USA)

Pritchard Marietta, Huntsville (USA)

Pukas Dietrich, Bad Nenndorf (Germany)

Röder Heidi, Leinf.-Echterdingen (Germany)

Ross Kevin, Colorado Springs, CO (USA)

Samp Mary Ellen, Elk Grove (USA)

Sandt Paul, Mondorf-Les-Bains (Luxembourg)

Schauer Angelika, Wahlstedt (Germany)

Schepull Rita Monika, Emmendingen (Germany)

Schlund Elke, Stein (Germany)

Schlund Robert, Stein (Germany)

Scholl Rolf, VS-Schwenningen (Germany)

Schremmer Ursula, Neuss (Germany)

Schuler Christa, Freiburg (Germany)

Schuler Erich, Freiburg (Germany)

Selner Hildegard, Wiesbaden (Germany)

Senft Barbara, Kirchberg (Switzerland)

Shiraishi Takeshi, Yokohama-shi ( Japan )

Simon Deva M., Strongsville ( USA )

Smith Donald, Silver Spring (USA)

Snurr N. Jane, Mechanicsburg (USA)

Sorensen Grethe, Oslo (Norway)

Stausland Rune, Mandal (Norway)

Suter Markus, Baden (CH)

Takemoto Eiji, Shiga (Japan)

Tanabe Kyoko, Ichikawashi Chiba (Japan )

Thomas Petersen, Frändefors (Sweden)

Trettin Eva, Denzlingen (Germany)

Trettin Manfred, Denzlingen (Germany)

Ursula Dinges, Frankfurt (Germany)

Viggo Oterhals , Mölndal (Sweden)

Voss Christine, Wehr ( Germany )

Weigert Moritz, Wutha-Farnroda (Germany)

Weigert Viola, Wutha-Farnroda (Germany)

White Maureen D., Orleans ( Canada )

Yother Lucy, Leavenworth (USA)

World Cup II (Second Achievement)

Berthold Eva Maria, Wien (Austria)

Berthold Franz, Wien (Austria)

Eceterski Thomas, Frankfurt (Germany)

Ehls Bernd, Kassel (Germany)

Gurtner Dawn, Alexandria, VA (USA)

Kesting Lothar, Stuhr (Germany)

Lins Engelbert, Fulda (Germany)  (1st & 2nd participation)

Richard Lovik, Täby (Sweden)

Oskarson Per, Fredrikstad (Norway)

Oterhals Viggo, Mölndal (Sweden)

Schepull Rita Monika, Emmendingen (Germany)

World Cup I - (ii)

Kagaya Sakae, Sapporo-shi ( Japan )

Kaiser Wolfgang, Wahlstedt (Germany)

Kaley-Lovelette Linda, Columbus (USA)

Karen Kelly, Tualatin ( USA )

Kathleen Halka, Wincrest, TX (USA)

Kesting Lothar, Stuhr (Germany)

Kirihara Chiyoko, Matsudo-Shi Chiba (Japan )

Kjell Hagberg, Horten ( Norway )

Kjorstad Turid, Brumunddal (Norway)

Kohl Johannes, Pernitz ( Austria )

Kohlendorfer Friedrich, Bad Hall (Austria)

Kunz Günter, Köln (Germany)

Lange Kristine Thane, Oslo (Norway)

Larsen, Ulf, Sandefjord (Norway)

Lehner Andreas, Pregarten (Austria)

Lindberg Shirley, Renton (USA)

Lins Engelbert, Fulda (Germany)

Lovik Richard, Täby (S)

Müller Alfred, Haan (Germany)

Mag. Franz Berthold, Wien (Austria)

Mario Novosel, Wien (Austria)

Martinussen Pål Willy, Bjerkvik ( Norway )

Mausolf Guy, Merkwiller-Pechelbronn (France)

McMahon Susan, Elk Grove Village (USA)

Miller Joan, Elk Grove Village (USA)

Mohn Marcia, Colorado Springs (USA)

Monnard Alain, Welkenraedt (Belgium)

IVV World Cup I  II  III  IV Award Winners

(placeholder)

Last update: 2017-07-20